YAZAR: rapido03

ConConCraft V2 GÜNCELLEME NOTLARI

DUYURU 993 0
25 Aralık 2020 00:45

Spawn alanı baştan aşağı değişti ve uçma tamamıyla kapatılmıştır, kış teması eklendi.


Arena alanı genişletildi ve değişti, kış teması eklendi.


Event alanı değişti, daha küçük ve samimi alan yapıldı.


Maden alanı spawnın arkasına taşındı, kırılan ve kırabileceğin blok miktarına npc yardımı ile kolaylıkla bakabileceksiniz.


Parkur alanı genişletildi ada şekline getirildi bazılarına göre daha basit bazılarına göre daha zor bir hale getirildi. Aynı şekilde kazanan üye 

sayısı 1 kişi üzerinden kazanana 10.000 tl (10 k) ödül verilecektir.


Hile koruması üst seviyeye getirilmiştir, Özel hile korumaları ile desteklenmiştir.


Orman bölgesine aynı şekilde random ışınlanma tekrar aktif edilmiştir. 

Orman bölgesinde lonca kurabileceksiniz lonca kurma ücreti 10.000 tl (10 k) olarak başlar.

Lonca kurduktan sonra başvurulardan ekibinizi belirleyebilirsiniz, gelen ekiplere üye, admin gibi lonca içi tag verebilirsiniz.

Lonca ekibinizi belirledikten sonra dost veya düşman lonca seçebileceksiniz.

Lonca da her öldürme puanı 10 puan olarak kaydedilir, her ölme puanı ise -20 puan olarak kaydedilir.

Lonca levelleri birinci level 50, ikinci level 100, üçüncü level 200 puan olarak diye artmaktadır. Her level 2 chunk yer açar lonca claiminde.

Lonca claimini ormana kurabilirsiniz.

Lonca her level atladığında (max level 10) ilk 5 levele kadar kurucu 500 tl admin 250 tl oyuncu 100 tl alır, 5. levelden sonra 750,500,250 diye ilerler.

Bu conconcraft sunucusu olduğundan asıl amacı ev ve arsalar olduğundan dolayı claimlerinizin silinmesinde herhangi bir problem gözükmemektedir.

Yani orman yenilenmesi veya ekstra bir durumlarda claim silinmesi ön plandadır.


Mülkler, mülk arsa ve ev olarak sadece 2 adet mülke düşürülmüştür. Pazar alanı kaldırılmıştır sebebi owarp sisteminin tam anlamıyla oturmuş olmasıdır.

İlk oyunda başlarken aldığınız 400 tl'ye meslek seçerek veya maden yap sat taktiği ile 100 tl ekleyip kendinize yetecek alan kadar bir ev alıyorsunuz.

Ev aldığınızda otomatik şekilde ev inşa oluyor ve /ev panel komutu ile eve kolaylıkla gidebiliyor, eve arkadaş, işçi ekleyebiliyorsunuz, veya engelliyorsunuz.

Ev size eşyalarınızı veya ufak farmlarınızı rahatlıkla yetecek bir alandır.

Arsa 3.000 tl (3 k) arsanızı biraz emek vererek aldıktan sonra size yeterince alt üst ve yanlarına bakılınca büyük bir alan veriliyor.

Bu alanı aldığınızda bu emek vererek kazandığınız para tek arsaya gitmesin diyerek arsanızda örs, büyü masası ve shulker hediye olarak veriliyor.

Bu alanda ister farmlarınızı ister buildlerinizi dilediğiniz gibi yapabileceksiniz.


Yeni eşyalar tam anlamıyla değiştirildi ilk conconu açtığımızda olan eşyalar tekrardan eklendi ekstra olarak yeni ürünler eklendi.

Bu ürünleri görebilmek için kaynak paketine (texture pack) ihtiyacınız olacaktır. 

Bu pack nasıl yüklenir izleyerek öğrenebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=TG2NFskdMWk


Her gün girerek normal kazı kazan anahtarınızı alabilir bundan ayrı olarak vote verebilirsiniz kasa anahtarı ödülleri haricinde Günlük ödül sistemi eklendi

Günlük ödül sisteminde ise her gün girişte ayrı ödülünüzü alabileceksiniz.


Fabrika sistemi sorunsuz hale getirildi.

- Fabrika sisteminde satın alım 1.000.000 tl (1 m) Fabrika saatlik kazancı 2 K (her işçi başına örn ilk fabrika açtıgınız da 4 işçi alırsanız her işçi 6 saat fabrikada

çalışırsa 6*4=24 saat 2 k'dan 48 k para kazanırsınız. Vergiyi çıkarırsanız kalan para 18k) günlük vergi başta 30.000 tl (30 k) ileride değişkenlik 

gösterir kazanç işçi ilerleme durumuna göre. Eğer ki bu dengeyi sağlamayıp işçilere fazla para girer fazla saat girerseniz para fabrikatörden çekilir.

Çekilen para fabrikatörün kendi parasını bitirirse fabrika kendi kendine iflas eder ve bir anda kapanır.


Görevler yenilendi ücretlendirmeleri zamlandı sezonu tamamlayana ödül para getirildi.


Sanal market (/ah) ihale sistemine geçti. Teklif ve al sistemi aktif. Bu şekilde ürünlere tek fiyat değil daha değişken şekilde satılabilecektir.


Spawnda veya herhangi başka yerde olan sandık market sistemi kaldırıldı oyun içerisinde artık sanal market getirildi. Sanal markete marketlere ışınlanmadan

direk bulunduğunuz konumdan eşya alabilecek veya eşyayı direk satabileceksiniz. Bundan ayrı olarak flama marketi spawn alanında bulunmaktadır.

Oyuncular aynı şekilde sandık marketleri kullanabilecektir. Oyuncu yaklaşık 15 vip 20 vip+ 25 diye aynı düzende market sınırı devam edecektir.


Oyuncu warp sistemi yani oyuncular kendi arsa veya evlerinde güzel bir market alanı kurabilecek bu kurduğu markete herkesi davet etmek için

ücretsiz bir şekilde /owarp oluştur komutu ile yani oyuncu warpını kurarak direk kendi pazar alanını aktif edecek bu aktif alanları görmek için

/owarp list yazarsanız kuran oyuncuları görebileceğiniz menü aktif olacak kafaların üzerine tıklayarak oyuncu warp alanına gidebileceksiniz.

Direk istediğiniz oyuncuya gitmek için /owarp tp yazabilir. Oyuncunuzun warpınıza gelmesini istemiyorsanız /owarp engelle 

komutunu kullanabilirsiniz. Daha fazla komut görebilmek için /owarp yazabilirsiniz. 

Reklam alanı spawnda bulunan hologramlı yani girişte gözüken yazılara reklam verebileceksiniz.

Reklam şartları şunlardır 5 tane alan vardır. Reklam ücreti 10.000 tl (10 k) dır (/reklamver). Reklamı bir kere verdiniz mi belirli saatlerde sıfırlanır.

O belirli saatler 16.00 ve 00.00 dır. yani sabah 08 de verilen reklam da 15.00 da verilen reklam'da 16.00 da silinir.

Sıfırlanan reklamların yerine yeni reklamlar verebilir sizde pazarınıza daha çok müşteri gelmesini sağlarsınız.


Çiftçi getirildi. Çiftçi satın alarak oyundan veya direk siteden arsanıza yerleştirebilirsiniz. Arsanıza yerleştirdiğiniz çiftçiyi sağ tık ile açabilir.

Hangi ürünler toplanıp hangi ürünlerin kaç paraya satıldığını görebilirsiniz. İlk çiftçiyi aldığınızda her ürün için stok durumu 1000' dir. Mesela 

Buğdaydan 1000 tane toplar gerisini yere bırakır, Blaze alaz çubuğundan 1000 tane toplar bu şekilde ürüne gelerek, sol tıklayarak üstünüze 1 stack alır,

sağ tıklayarak envaterini alabildiğince doldurur, shift sağ tık yaparakta hepsini satabilirsiniz.

Çiftçiye shift sağ tık ya da menüyü açtıktan sonra Yönetim paneline tıklayarak Çiftçiyi kapatabilir veya aktif edebilir, Satışların ücretini üyeye/lere veya 

sadece lidere aktarabilirsiniz. Çiftçinin yerini değiştirebilir veya Çiftçinin stoklarını para karşılığı genişletebilirsiz. Daha detaylı bilgi için videoyu

izleyebilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=Hd0GQzEPPwI


Kasalar tam anlamıyla değişti ve içeriği güncellendi. Günlük kasası kazı kazan kasasına dönüştü günlük oyuncu kiti içerisinde alabilecek.

Kasa içeriği daha güzelleşti ve tek eşya yerine 4 eşya kazanma hakkı kazandırıldı.

Vip kasası anahtarı her vipin kitiyle beraber verilmeye ayarlandı. Vip kasasında gereksiz eşyalar kaldırıldı. Full para sistemi getirildi.

Para oranı en yüksek oran olarak 10.000 tl (10 k) olarak ayarlandı.

Dragon kasası adında takas malzemeleri ile dönüştürülebilir kasa anahtarı kazanma şansı getirildi. Kasa içerisinde normal ve epic olarak elmas setler bulunmaktadır.

Vote kasası içeriği zenginleştirildi daha güzel bir hale getirildi.

Site kasası eklendi içeriği zenginleştirildi. Site de markete eklendi.

Kasa görüntüsü ve bilgilendirilmesi daha açık ve güzel hale getirildi.


Zombilerden düşen parçacıkları takas alanın da dönüştürebileceksiniz. Tohumlardan kaçak mal ürün üretebileceksiniz. Üretilen bu kaçak mal, kan ve çöp gibi ürünleri

birleştirerek kasa anahtarları alabileceksiniz. Kaçak malı oyun görevlilerinden birisi yakaladı mı 1 saat ile 4 saat arasında hapise girmeyi göze alman gerekli.

Onun için takas etrafında pek fazla görevli yokken hızlı davranmanız gerekmektedir..


Kelime oyunu geliştirildi.

Kelime oyunun da nadir parça olarak kelime oyunu kağıdı eklendi. Eklenen kağıtla warp takasta takas yapabileceksiniz. Ekstra olarak para kazanabilirsiniz.


Spawner sorunları tam anlamıyla çözülmüş bulunmaktadır. Spawner domuza dönüşmesi tekrar olmayıp domuz eti fiyatları eskisi gibi güncellendi.

Spawnerları ipeksi dokunuş ile kırma aynı şekilde aktif oldu. Spawnerlara sağ tıklayarak içerisinde hangi blokta doğacağı kaç kere mob doğduğu

veya etrafında neler olupta neden doğmadığı tek tek yazmaktadır.


Yere düşen eşyalar toplu bir şekilde son 3 saniye kaldı diye uyarı alarak değil. Bunun kaldırılma sebebi bazı arkadaşlar son saniye yere eşya atabiliyor

veya spawner vb değerli eşya kırabiliyor. Kırdığı eşyalar o esnaya gelerek siliniyor, silinen eşyalar kurallar gereği iade edilemiyor.

Bundan sonra yere düşen eşyalar her bir eşya için 300 saniye sonra silinmeye uyarlanmıştır. Yani bir elmayı kırdığınızda yere düştükten 300 saniye sonra

silinmeye ondan sonra bir spawner kırdığınız onun içinde bir 300 saniye sonra silinmeye göre düzenlenmiştir.


Tüm menüler en detaylı şekillere göre güncellendi. Güncellenen menüler bilgilendirme yazıları başlıklar ve görüntü tipleri değiştirildi.

Menülere sitede bulunan vip bilgi kısmı oyuna uyarlandı her vip için bilgilendirme kısmı menüde bulabilirsiniz.

Oyun içi profil kısmı getirildi. Profil kısmınızda Aktiflik, kill, sizin oyunda ki haklarınız vipiniz varsa vip süresi Site krediniz gibi

özelliklerini tam anlamıyla görebileceksiniz.

Rehber birimi olarak oyuna /yardım komutu eklendi neredeyse tüm oyunla ilgili bilmeniz gerekenleri tek tek soru cevap şeklinde yansıtıldı.

Sağ tablo ve tab tam anlamıyla güncellendi değiştirildi.


Nether ücreti 70k sitede 7 tl

End ücreti 100k sitede 10 tl olarak belirlenmiştir. (İndirimler haricinde.)

Nether ve End eşya düşme yasaklanmış. End ve Nether bölgesinde tpa tuzağı ban sebebi olarak karar alınmıştır.


Sıralamalar hem oyun içerisinde hem de discord üzerinden komutla kullanılabilir duruma getirildi. Sıralama katiller, Sıralama aktifler, Sıralama blok kırma gibi

sıralama durumlarını oyun içerisinde komutla /sıralama veya discordda komutla bot üzerinden yansıyacak ekrana bakarak görebileceksiniz. Bu sıralama sisteminde 

ilk 10 kişi gözükecektir. sezonun başından başlayıp devam edecektir.


Oyuncu, vip, memur, rehber gibi taglar ve sohbet ve tab alanında ki taglar güncellenmiştir.

/takas ile para ve eşya karşılığı takas işlemi eklendi.

Siteden aldığınız deponuzda yani sandıkta kalan ürünü ister siteden aktif edebilir ister oyunda /websandık yazarak aktif edebilirsiniz.

Sitede bulunan ya da bazı bulunmayan ama kredi ile satın alınan ürünleri satın almak için /site komutunu kullanabilirsiniz.